O nas

Teatr Huta swoją nazwą nawiązuje do ważnego elementu historii Wołomina jakim niewątpliwie była huta szkła. Teatr ten powstał w Miejskim Domu Kultury aby szerzyć kulturę w naszym mieście i przybliżać ludziom jej piękno.

Od początku działalności czyli od 14 października 2018 roku kierujemy się zasadą, że wszystkie nasze produkcje będą tworzone na najwyższym poziomie. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z uznanymi aktorami. Tu warto wymienić Grażynę Wolszczak i Piotra Cyrwusa oraz rzeszę utalentowanych aktorów młodego pokolenia z teatrów muzycznych w Polsce. Za oprawę muzyczną odpowiada Krzysztof Brzeziński, który współtworzył między innymi ścieżkę dźwiękową do oscarowej „Idy” Pawła Pawlikowskiego.

Nasz autorski repertuar kierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy spektakl poza aspektem rozrywkowym pozostawia ważne przesłanie, skłaniające do przemyśleń. Zależy nam aby pokazać, że w Wołominie można w kulturalny i inspirujący sposób spędzić czas zaledwie kilka kroków od domu.

Zainteresowanie jakim cieszą się nasze produkcje motywuje nas do dalszego działania i pokazuje, że teatr w Wołominie ma się dobrze!

Do zobaczenia w Teatrze Huta