Aktorzy

grazyna_portret

Grażyna Wolszczak
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Karierę rozpoczęła w Teatrze Nowym w Poznaniu a w kolejnych latach współpracowała z warszawskimi teatrami, z których można wymienić Teatr Polski, Teatr Studio, Północne  Centrum Sztuki czy Teatr Rozmaitości oraz Teatr Dramatyczny.
Widzom zapadła w pamięć licznymi rolami w filmach i serialach takich jak „Wiedźmin”, „Ja wam pokarzę!”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej” i „Pierwsza miłość”.

cyrwus

Piotr Cyrwus
Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. W swojej bogatej karierze aktorskiej grał na deskach Teatru Polskiego, Teatru im. S. Jaracza w Łodzi, Teatru STU oraz Teatru Starego w Krakowie.
Za najbardziej rozpoznawalną rolę można uznać kreację z serialu „Klan”. Bogate doświadczenie potwierdza wszechstronność aktora, który może pochwalić się rolami w licznych filmach i serialach takich jak „Pan Tadeusz”, „Czas honoru”, „Ranczo”, „Komisarz Alex” czy „Ojciec Mateusz”.

DSCF6110

Aleksandra Gotowicka (Kosiorek)
Ukończyła studia z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Gdańsku, specjalność Musical. Współpracuje z Krakowskim Teatrem Variete („Opera za trzy grosze”), a także Teatrem Rampa w Warszawie („Oto Oliver Twist”). Jest wokalistką Studia Accantus a także członkiem kadry warsztatów musicalowych MUSICAMP w Kościelisku. Na deskach Teatru Huta można ją oglądać w takich spektaklach jak: „Bladolandia” – Lustro oraz „Dziady” – Zosia.

DSCF6019

Weronika Stawska (Kryczka)
Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracowała z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Teatrem Starym w Krakowie, Mazowieckim Teatrem Muzycznym oraz z niemieckim Teatrem Uckermärkische Buchnen Schwedt. Występowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Aktualnie można ją zobaczyć w spektaklach „Oto Oliver Twist” (Teatr Rampa), „Bladolandia”, „Dziady” (Teatr Huta), „ Żołnierz Królowej Madagaskaru” (Teatr Polski).

DSCF6224

Monika Kijek
Ukończyła szkołę aktorską LartStudio w Krakowie oraz Akademię Muzyczną w Gdańsku. Aktorka dubbingowa, musicalowa i dramatyczna a także instruktor teatralny i wokalny. Grała na deskach Teatru na Plaży w Sopocie, Konsulacie Kultury w Gdyni, Teatrze Nowym w Poznaniu, Teatrze Palladium w Warszawie a także w niemieckim teatrze Uckermärkische Bühnen w Schwedt w spektaklu „Shrek das Musical”. Koncertowała w Polsce, Holandii, Szwecji oraz we Włoszech. Obecnie można ją zobaczyć w roli Guślarki w spektaklu „Dziady” (Teatr Huta).

DSCF6045

Agnieszka Kołodziej (Niedziałek)
Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Lublinie w klasie fortepianu, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie oraz Studium Musicalowe Capitol przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Pracowała w Teatrze na Ostrowie oraz Narodowym Teatrze Edukacji we Wrocławiu. Obecnie pracuje jako instruktor zajęć aktorsko-wokalnych. Jest członkiem Kabaretu Mucha Nie Siada. Zagrała min. w serialu „Łowcy Cieni”, „Pierwsza Miłość”, oraz serialach Youtube. Można ją zobaczyć w spektaklach Teatru Huta: „Dziady”, „Fabryka Prezentów” oraz „Bladolandia”.

DSCF6309

Maurycy Łyczko
Absolwent Szkoły Teatralnej w Madrycie. Obecnie mieszka i pracuje głównie w Polsce, choć jest wciąż związany z  Hiszpanią, gdzie regularnie pojawia się w tamtejszych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Serial wojenny pt. „Dime Quien Soy”, serial kryminalny pt. “Caronte” czy dramat „Schimbare” to tylko kilka z przykładów produkcji z jego udziałem. Ponadto można go zobaczyć w innych międzynarodowych produkcjach dla takich stacji jak BBC („World On Fire”), Netflix („The Liberator”).  Współpracował też przy tworzeniu gier komputerowych („Wiedźmin 3”, „Dying Light 2”).

DSCF6274

Szymon Kołodziej
Absolwent Olsztyńskiej Szkoły Aktorskiej. Występował w Teatrze Lalki w Słupsku, w Dramatycznym Teatrze Fredry w Gnieźnie – rola Porucznika („Damy i Huzary”) i Artura („Tango”). Współpracował z Teatrem Koszalińskim – Romeo („Romeo i Julia”) i Teatrem Olsztyńskim – Nikołaj Iwanowicz („Mistrz i Małgorzata”). Obecnie rozwija się zawodowo najczęściej grając przed kamerą oraz w kabarecie literackim „Mucha nie siada”. Można go zobaczyć w „Koronie Królów” oraz nowych serialach „Łowcy Cieni” oraz „Gabinet numer 5”.

12028673_1021202081279389_1411560949403440909_o(1)

Karol Osentowski
Aktor filmowy, musicalowy, dubbingowy, osobowość internetowa. Występuje w projektach Studia Accantus. Grał w Teatrze Muzycznym Roma („Aladyn Jr.”,„Deszczowa piosenka” i „Ale musicale”), w Teatrze Tintillo („Zaczarowani” i „Oto Oliver Twist”), w Teatrze Miejskim w Lesznie („Przygody Tomka Sawyera” i „Jaskółeczka”), Śródmiejskim Teatrze Muzycznym („Grease”). Użyczył głosu w ponad dwustu produkcjach. Wystąpił w pierwszym polskim serialu Disneya „Do dzwonka Cafe”. Wziął udział w dwóch filmach kinowych „Klub włóczykijów” i „Fighter”.